fbpx

BORELIOZA

Leczenie boreliozy w komorze hiperbarycznej w Toruniu

CZY TLENOTERAPIA HIPERBARYCZNA WSPIERA LECZENIE BORELIOZY?

Tlenoterapia Hiperbaryczna Toruń KONTAKT

Borelioza jest wywołana bakterią beztlenową. Co za tym idzie, dotlenienie krwiobiegu w komorze hiperbarycznej sprawia, że ciało ludzkie przestaje być przyjaznym środowiskiem dla rozwoju bakterii. Skuteczność terapii łatwo rozpoznać po reakcji Jarischa-Herxheimera. Dochodzi do niej, gdy ginące bakterie wywołującą dreszcze i podwyższenie temperatury. Tlenoterapia hiperbaryczna pomaga także na skutki uboczne leczenia.

  • zatrzymuje rozwój bakterii boreliozy
  • przeciwdziała skutkom ubocznym leczenia
  • alternatywa dla terapii farmakologicznej 
  • wsparcie w leczeniu antybiotykowym
  • wzmocnienie organizmu i poprawa samopoczucia
Tlenoterapia Hiperbaryczna Toruń KONTAKT

Tlenoterapia hiperbaryczna w leczeniu boreliozy

Tlenoterapia hiperbaryczna z powodzeniem wykorzystywana jest w leczeniu wielu chorób. Jedną z nich jest coraz częściej diagnozowana, przenoszona przez kleszcze, borelioza.

Borelioza Toruń

W naszej toruńskiej Klinice Tlenowej oferujemy sesje tlenoterapii hiperbarycznej osobom ze zdiagnozowaną boreliozą, które poszukują nieinwazyjnej metody leczenia wspomagającej antybiotykoterapię. Dzięki temu pacjenci mają szansę na zredukowanie uciążliwych objawów choroby oraz wzmocnienie odporności niezbędnej przy długotrwałym leczeniu antybiotykami.

Tlenoterapia hiperbaryczna a borelioza

Jednym z efektów silnego dotlenienie krwiobiegu podczas terapii jest eliminacja wywołującej boreliozę bakterii borrelia burgdorferi, która nie toleruje dużej ilości tlenu. Skuteczność leczenia łatwo rozpoznać po reakcji Jarischa-Herxheimera zachodzącej w momencie uwalniania toksyn z ginących bakterii. Pacjenci odczuwają wtedy dreszcze, wzmożoną potliwość oraz mają podwyższoną temperaturę ciała. Tlenoterapia hiperbaryczna ma duże znaczenie w leczeniu boreliozy, ponieważ: – zatrzymuje rozwój bakterii wywołującej boreliozę – łagodzi uboczne skutki leczenia antybiotykami – wzmacnia organizm i poprawia samopoczucie – łagodzi stany zapalne i objawy infekcji

Spraw sobie prezent i umów się na wizytę już dziś

Poniżej wybierz gabinet który Cię interesuje i wypełnij formularz rezerwacji lub zadzwoń

Data

Imię i nazwisko

Godzina

Nr telefonu

Adres e-mail

Data

Imię i nazwisko

Godzina

Nr telefonu

Adres e-mail