fbpx

SPORTOWCY

Regeneracja w komorze hiperbarycznej w Toruniu

Tlenoterapia hiperbaryczna wspomaga sportowców

Komora Hiperbaryczna Toruń ZASTOSOWANIE

Czy wiesz, że podwyższenie ciśnienia przy podawaniu tlenu w komorze wpływa na wzrost aktywności czerwonych krwinek i osocza? To przekłada się na intensywne dotlenienie tkanek sportowca. W wyniku tej reakcji łańcuchowej procesy regeneracji ulegają przyspieszeniu. Tlenoterapia hiperbaryczna stymuluje produkcję komórek macierzystych oraz odbudowę uszkodzeń w mięśniach szkieletowych chrząstki stawowej i tkanki kostnej. Ponadto, metoda tlenoterapii hiperbarycznej została uznana w 2006 roku przez Światową Komisję Antydopingową za dozwoloną metodę wsparcia dla profesjonalnych sportowców.

  • szybsza regeneracja urazów więzadeł i ścięgien
  • odnowa po intensywnym treningu siłowym
  • przeciwdziałanie przewlekłemu zmęczeniu
  • pobudzenie szpiku kostnego do namnażania komórek macierzystych
  • poprawa metabolizmu, pracy narządów
Komora Hiperbaryczna Toruń ZASTOSOWANIE

Tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT) cieszy się rosnącym powodzeniem lekarzy różnych dziedzin, w tym ortopedów. Stymuluje procesy gojenia ran oraz przyspiesza powrót do sprawności po urazach i kontuzjach. Leczenie Tlenem nie tylko pomaga sportowcom w regeneracji, ale co najważniejsze poprawia komfort psychiczny i samopoczucie. Jeśli interesuje Państwa regeneracja kujawsko pomorskie to region, w którym znajduje się nasza Klinika Tlenowa.

Specjalistyczne leczenie kontuzji Toruń

Liczne badania naukowe potwierdzają pozytywne działanie tlenu na odnowę tkanek. Regeneracja komórek zachodzi pod wpływem dotleniania organizmu, mającego miejsce w komorze hiperbarycznej. Przebywający w niej pacjent przy użyciu specjalnej maski pobiera tlen pod ciśnieniem. Zwiększona dawka tlenu wędruje z krwią do wszystkich narządów, trafiając też do ran, złamań etc. Natlenione komórki przystępują do intensywnej odbudowy uszkodzeń.

Już po jednej sesji tlenoterapia hiperbaryczna przynosi efekty, ale jej skuteczność zwiększa się z liczbą wizyt. W przypadku większych kontuzji leczenie tlenem nierzadko wymaga kilku lub kilkunastu spotkań.

Kompleksowa regeneracja w kujawsko pomorskim

Hiperbaria poprawia metabolizm oraz stymuluje namnażanie komórek macierzystych mających zdolność do różnicowania się w kierunku brakujących (uszkodzonych) komórek ciała. Dzięki tlenoterapii kontuzje leczą się szybciej i sprawniej, a pacjenci odnotowują wyraźną poprawę samopoczucia.

Dysponujemy nowoczesną komorą hiperbaryczną, z której mogą korzystać osoby w każdym wieku. Miasto, w którym przeprowadzamy zabiegi, to Toruń. Zachęcamy do umówienia się na sesję oraz poznania potencjału HBOT.

Spraw sobie prezent i umów się na wizytę już dziś

Poniżej wybierz gabinet który Cię interesuje i wypełnij formularz rezerwacji lub zadzwoń

Data

Imię i nazwisko

Godzina

Nr telefonu

Adres e-mail

Data

Imię i nazwisko

Godzina

Nr telefonu

Adres e-mail